Дуже часто замовники ставлять мені таке запитання «Чи зможемо ми самі наповнювати сайт?». Зазвичай я відповідаю, що будь-яка людина, яка володіє комп'ютером на рівні вище середнього, зможе виконувати приблизно 80% завдань самостійно без спеціальних знань. І це правда. Можливість таку ми Вам дамо, але без спеціальних знань та досвіду Ви не зможете наповнювати сайт професійно.

Я наведу кілька прикладів проблем, з якими найчастіше стикаються люди, які беруться за адміністрування сайту без знань та досвіду.

Копіювання інформації з Word та Excel.

При копіюванні інформації часто копіюється код, який відповідає за форматування в програмі, з якої Ви копіюєте. Побачити цей код можна лише, якщо вимкнути редактор. І зовні скопійована інформація може навіть виглядати майже так, як і хотілося. Але будуть маленькі розчарування у вигляді правильних відступів, не правильного розміру шрифту або навіть кольору тексту. Таблиця буде відображатися не зовсім правильно. при копіюванні з Excel кожному осередку в html коді автоматично прописується ширина в пікселях, а це в свою чергу призведе до проблем з адаптивністю сайту (у випадку, якщо ширина таблиці в пікселях буде більшою за роздільну здатність екрана).

Без знання html та базових принципів верстки ці проблеми вирішити не вдасться.

Неможливо правильно створити гарний елемент

Припустимо, що Вам необхідно створити таблицю.

У редакторі сайту Ви зможете зробити це легко. Але що, якщо Вам не просто потрібно створити таблицю, а зробити її красивою та з ефектами при наведенні.

Без знання CSS про ефекти при наведенні можете відразу забути. Можливо, Вам вдасться за допомогою редактора задати фон осередків, колір кордону та колір тексту. Але при цьому виникне інша проблема. Ви поставте параметри стилю безпосередньо в матеріалі і для редагування цих стилів Вам доведеться заходити в кожен матеріал і редагувати все вручну. Це може бути дуже серйозною проблемою при оновленні дизайну, коли Ви платите великі гроші за новий красивий дизайн, а сайт все одно буде безглуздо з контентом оформленим під старий дизайн.

Коли оформленням займається професіонал, він задає налаштування стилів у спеціальних файлах і ці настройки можуть поширюватися на всі елементи (у даному прикладі на всі таблиці) або на елементи з певним ідентифікатором. Таким чином не перевантажується код сторінки і подальша зміна дизайну буде максимально простою, а значить і дешевою.

Не знання правил форматування.

Форматування сторінок сайту – це не просто оформлення, це ще й розміщення акцентів для пошукових систем.

Я не зможу в одній статті розписати всі правила та підводні камені, скажу тільки, що навіть неправильне використання заголовків може негативно позначитися на позиціях Вашого сайту у пошуковій видачі.

Вищевикладеним я хотів показати, що просте (на перший погляд) завдання може виявитися зовсім не простим. І недбале ставлення до адміністрування сайту може коштувати Вам не лише часу та грошей, а й цілі, заради якої Ви створювали сайт.

Якщо Ви все ж таки хочете наповнювати сайт самостійно, то ми рекомендуємо вивчити html, css, основи seo та основи верстки.

Якщо Ви хочете довіритися професіоналам у цьому питанні, то можете ознайомитися з нашою пропозицією щодо адміністрування сайтів.