Доопрацювання сайту та модернізація web-ресурсів

Протягом терміну існування сайту вартість його доопрацювання може в декілька разів перевищувати вартість його розробки. І коли настає час змінити або оновити двигун, часто доводиться все починати спочатку.

Але чи можна цього уникнути? Звичайно, так. І ми допоможемо в цьому.

Ми відстоюємо принцип мінімального втручання. Більшість доопрацювань ми здійснюємо не в коді сайту, а паралельно йому, не змінюючи ядро поточної системи, що значно полегшує роботу з ресурсом для інших розробників, а також надає можливість перенести наші доробки на нову систему з мінімальною корекцією.

Усі наші впровадження в систему доступно прокоментовані і не стануть складністю для інших фахівців.

Для попередження можливих збоїв у роботі під час процесу модернізації, ми робимо всі доопрацювання сайту на його копії, якщо ліцензія вашої CMS це дозволяє. Це дає нам змогу провести тестування та перевірку функціональності вдосконалень перед їх впровадженням на робочий сайт, забезпечуючи безперебійну роботу вашого веб-ресурсу.

Ми готові допомогти вам з доопрацюванням вашого сайту, зберігаючи його стабільність та спрощуючи процес переходу на нову систему.

Переваги доопрацювання сайту в WEB ROOM

01 / Сервіс

 • Допомагаємо вам продумати функціонал сайту та скласти стратегію web-ресурсу, його подальшого технічного розвитку проекту
 • Ми можемо за необхідності навчити співробітників працювати з сайтом

02 / Надійність

 • Розробляємо ТЗ
 • Даємо безстрокову гарантію на написаний нами програмний код
 • Укладаємо договір

03 / Якість

 • Наш CTO – чемпіон світу з програмування на PHP. Він заклав найвищий рівень якості наших продуктів і контролює кожен проект.
 • Наша основна компетенція – швидкість. Найкращі результати ми показуємо на двигунах, які пишемо самі з нуля. Але і на "коробочних" CMS ми зможемо видати хорошу швидкість для конкретної системи.
 • Верстка без бібліотек, повністю ручна робота.
 • Несемо повну відповідальність за створений нами функціонал.
 • Добре знає технічну SEO-оптимізацію.
 • Знижуємо навантаження сайту на сервер.

Основні напрямки доопрацювання сайту

SEO
 • Мікророзмітка
 • Автоматична генерація SEO-тегів
 • SEO-фільтр
 • Аналітика
Технічна SEO-оптимізація – важливий фактор у процесі просування сайту. Пошуковий робот дуже неохоче підніматиме позиції сайту, який на його думку технічно не оптимальний. Ми не займаємось просуванням, але зробимо все необхідне, щоб Вашим інтернет-маркетологам було простіше працювати, що призведе до зниження Ваших витрат на просування, а також дамо змогу відстежувати ефективність сайту та рекламних кампаній.
Оптимізація
 • Розробка плану розвитку проекту
 • Перенесення сайту на VPS
 • Переведення сайту на https
 • Краш-тест
 • Розробка унікального функціоналу
 • Прискорення та зниження навантаження на сервер
 • Перенесення сайту на інший двигун
 • Виправлення помилок у коді
Час знищує технології. Та технічна база, яка вчора Вам давала переваги, завтра почне створювати Вам перешкоди, а технічна перевага може полегшити Вам шлях до лідерства на ринку. Будь-який сайт періодично потребує оптимізації. Ми можемо не просто вирішити Ваші проблеми, ми можемо їх вирішити ще до того, як вони виникнуть.
Облік
 • Система обліку складу
 • Система обліку клієнтів
 • Система обліку завдань
 • Система онлайн-запису
Облік – необхідність практично будь-якого бізнесу. Електронний облік – це можливість знати поточний стан справ у будь-який час, а також отримувати повідомлення про зміну ситуації без необхідності постійного моніторингу.
Автоматизація
 • Розробка онлайн калькуляторів
 • Синхронізація із системами обліку
 • Автоматизація переоцінки товарів
 • Автоматизація резервного копіювання на VPS
 • Автоматизація бізнес-процесів
 • Автоматизація внутрішньої звітності компанії
Автоматизація коштує недешево, проте окупається максимально швидко. Звільніть своїх співробітників від нудної роботи, передавши ці обов'язки машині. Однією дією Ви покращите стан своїх співробітників та підвищите ККД команди.
Інтерфейси
 • UX-дизайн. Розробка концепції та прототипування інтерфейсів.
 • Аналіз інтерфейсів
 • Часткове коригування інтерфейсів
 • Редизайн
Інтерфейс – це презентація Вашого продукту та компанії. Велика частка успіху проекту залежить від зручності та привабливості інтерфейсу. Люди довіряють зручним та привабливим сайтам та часто готові за це заплатити більше вартості Вашого конкурента.
Маркетинг
 • Система генерації та обліку купонів на знижку
 • Автоматичне надання знижок покупцям
 • Генерація та облік абонементів
Важко залучити до сайту нових відвідувачів, а зробити їх постійними покупцями ще важче. Ми допоможемо продумати та впровадимо різноманітні інструменти для підвищення лояльності відвідувачів Вашого сайту.

Як ми працюємо?

Доробка сайту може здійснюватися за Вашим завданням, або ми можемо провести технічний аудит всього сайту або окремих його вузлів і, у разі виявлення проблем, надамо варіанти їх вирішення.

Всі доробки ми робимо на копії сайту і лише після Вашого затвердження переносимо їх на робочий сайт.

Ми завжди ведемо Worklog. Це спеціальний файл, який лежатиме в корені Вашого сайту, в якому ми вказуємо всі файли, в які ми вносили зміни, із зазначенням дати та суті змін. Це буде дуже корисно, якщо ви захочете змінити команду розробників.

Ми працюємо з більшістю CMS та з кодом «самописних» сайтів.

З чим ми не працюємо?

Ми не працюємо з CMS Bitrix та Image CMS через проблематику, закладену в логіку та код цих систем.

Ми не працюємо з конструкторами та з CMS, у яких використовується шаблон дизайну, заснований на принципі конструктора (PageBuilder), тому що подібні конструктори – це не професійне середовище, наші знання та досвід тут не застосовні. У 95% випадків такими є сайти на CMS WordPress

Скільки коштує доопрацювання сайту?

Вартість робіт з доопрацювання та модернізації сайтів залежить від багатьох факторів і завжди визначається індивідуально.

Для того, щоб запропонувати вам найкраще рішення, нам потрібно буде ознайомитися з вашим сайтом. Це допоможе нам скласти детальну оцінку. З міркувань безпеки такий аналіз варто робити на копії сайту. Ви можете надати нам копію сайту або доступ до файлів та баз даних, щоб ми могли зробити копію самі і провести первинний аналіз.

Бувають роботи, які неможливо оцінити, наприклад — пошук проблемної ділянки коду, така робота здійснюється з відкритим бюджетом. У цьому випадку ми зможемо дати лише ймовірні оцінки, ґрунтуючись на попередньому досвіді вирішення подібних завдань.

Бріф на доопрацювання сайту

Контактна інформація
Коментар
Відправлення
Додайте файл (до 3Мб)
Файл занадто великий
Дякуємо за звернення!

Допрацювання сайту

У наш час важливо не лише мати сайт, але й надавати користувачам приємний та зручний досвід взаємодії з вашим веб-ресурсом. Доопрацювання сайту - це невід'ємний етап у його життєвому циклі, який дозволяє не тільки слідувати останнім трендам веб-дизайну, але й задовольняти потреби вашої аудиторії, що змінюються.

Першим кроком у доопрацюванні сайту є аналіз поточного стану. Необхідно виявити сильні та слабкі сторони сайту, а також з'ясувати, які функції чи можливості можуть бути додані чи покращені. Це може включати покращення швидкості завантаження сторінок, оптимізацію для мобільних пристроїв, покращення навігації по сайту та інші аспекти, які можуть підвищити зручність використання сайту.

Далі слідує розробка конкретного плану доробок. Цей план повинен враховувати потреби вашої цільової аудиторії, цілі вашого бізнесу та сучасні вимоги веб-розробки. Він може включати створення нових сторінок або розділів, оновлення дизайну, інтеграцію нових функцій або поліпшення існуючих.

Після розробки плану починається саме доопрацювання сайту. Цей етап може включати роботу дизайнерів, розробників і контент-менеджерів для втілення задуманого. Важливо стежити за процесом реалізації та регулярно тестувати зміни, щоб переконатися, що вони відповідають заданим цілям та очікуванням користувачів.

Зрештою, після завершення доопрацювань необхідно провести аналіз та оцінку результатів. Це дозволить оцінити ефективність внесених змін та їх вплив на користувальницький досвід та бізнес-показники. За необхідності можна внести корективи або додаткові покращення для подальшого вдосконалення сайту.

Таким чином, допрацювання сайту - це безперервний процес, спрямований на покращення досвіду користувача і досягнення більш ефективних результатів для вашого бізнесу в онлайн-середовищі.

Модернізація сайту

Модернізація сайту є важливим процесом, що відрізняється від звичайного доопрацювання. На відміну від доопрацювання, метою модернізації є не створення нового функціоналу, а підтримка наявного в актуальному стані. Це дозволяє боротися зі старістю сайту, зберігаючи його відповідність сучасним вимогам та очікуванням користувачів.

Одним із ключових аспектів модернізації сайту є підтримка його безпеки на високому рівні. З урахуванням постійно зростаючих загроз у сфері кібербезпеки, важливо регулярно оновлювати та покращувати захист сайту, щоб запобігати можливим атакам та витоку даних.

Крім того, модернізація дозволяє використовувати сучасні технології при доопрацюванні сайту. Це включає використання нових версій мов програмування, фреймворків, бібліотек та інструментів розробки, що дозволяє створювати більш швидкі, функціональні та привабливі для користувачів веб-ресурси.

Таким чином, модернізація сайту відіграє ключову роль у його довгостроковому успіху, забезпечуючи його актуальність, безпеку та конкурентоспроможність. Підтримуючи сайт в актуальному стані та використовуючи сучасні технології, ви забезпечуєте задоволення потреб користувачів та зберігаєте свою конкурентоспроможність на ринку.

Що робити, якщо Ви не знаєте, що потрібно доопрацьовувати?

Якщо у Вас немає конкретного бачення необхідного функціоналу, це не біда. Ви можете повідомити, які проблеми стоять перед Вашим бізнесом, яких результатів Ви хочете досягти і в які терміни.

Ми зможемо зробити аналіз Вашої ситуації, врахувати умови Вашого ринку та запропонувати аргументовані варіанти вирішення.

Для обраного Вами варіанта доопрацювання ми розробимо план впровадження, враховуючи комфортний для Вас розмір інвестицій, та реалізуємо проект.

Також ми запропонуємо інструменти відстеження ефективності для своєчасної реакції та коригування стратегії розвитку.

Як побудувати процес доопрацювання сайту?

Я опишу ідеальний сценарій побудови процесу доробок сайтів.

Починати треба зі складання маркетингового плану розвитку проекту. Цей план має включати прогнозоване зростання відвідуваності, розвиток маркетингових програм та програм лояльності. Бажано скласти такий план на 3-5 років.

Після цього необхідно скласти план технічного розвитку. Цей план має синхронізуватися з маркетинговим планом та надавати технічні можливості для реалізації маркетингового розвитку. Тут йтиметься про автоматизацію процесів, написання нового функціоналу, доопрацювання існуючих функцій, а також про оптимізацію коду та бази даних сайту, щоб забезпечити зниження навантаження на сервер при зростанні відвідуваності.

Чи можна використовувати готові розширення функціоналу?

Можна й потрібно, але дуже обережно.

Використання готових плагінів може значно знизити вартість доопрацювання сайту. Однак, готові плагіни рідко бувають хорошої якості та можуть дати негативні побічні ефекти, особливо стосовно швидкості сайту. Наприклад, не варто використовувати готові фільтри товарів в інтернет-магазині, якщо у Вас багато товарів і висока відвідуваність. А ось використання плагінів для оформлення замовлення швидше за все пройде без проблем.

Також потрібно враховувати особливості самої CMS, на яку ставляться плагіни. Наприклад, архітектура WordPress дозволяє закласти на рівні плагінів серйозні вразливості навіть випадково, не кажучи про навмисні дії. А Opencart таких проблем немає.

Тому, з доопрацюванням сайтів шляхом встановлення готових плагінів, потрібно бути дуже обережними і в кожному окремому випадку розглядати доцільність такого рішення.

Як поставити завдання по доробці сайту?

Важко переоцінити важливість коректної постановки завдання, але, на жаль, більшість власників сайтів роблять це неправильно. Як правило, найпоширенішою помилкою є те, що замовники абсолютно не продумують керування функціоналом. Тобто описують, як щось має працювати для клієнта, але не описують того, як вони хочуть цим керувати.

Візьмемо для прикладу форму зворотного зв'язку. При замовленні форми люди рідко думають про те, що відбуватиметься з даними після відправки форми. Найпростіший варіант – це відправлення даних на e-mail. Але якщо таких відправок буде багато і з ними працюватиме кілька менеджерів, то вони не зможуть розібратися, хто і з яким зверненням працює. У такому випадку потрібно створити спеціальну базу даних, в яку будуть потрапляти всі звернення і в якій буде видно, з якими зверненнями ще не працювали і який саме менеджер з яким зверненням працює. Або ж тут потрібно підключати повноцінну тикет-систему, в якій можна буде спілкуватися з клієнтом по його питанню.

Замовляючи доробку сайту, завжди думайте про те, як вам було б зручно керувати необхідним функціоналом.

Рентабельність доробки сайту. Як знизити вартість доробки сайту?

Для того, щоб знизити витрати на доопрацювання сайту, потрібно мати план розвитку проекту. Цей план має передбачати маркетинговий та технічний розвиток проекту. Маючи такий план, розробник може бачити загальний довгостроковий план, що дасть можливість оптимізувати роботу.

Наприклад. В рамках поточного завдання розробнику потрібно розробити функціонал. При цьому він бачить, що за кілька місяців планується інший функціонал, пов'язаний із поточним. Робити ці завдання разом буде простіше та дешевше, про що розробник може повідомити замовника.

Або інший приклад. Практично будь-яке завдання можна виконати кількома способами. Розробник вибирає найбільш підходящий спосіб з урахуванням технічної відповідності до вимог та необхідності мінімізувати бюджет. Однак, через деякий час може виникнути необхідність зробити інший пов'язаний функціонал. І в нових умовах обраний варіант реалізації первинної функції може виявитися несумісним і функцію доведеться переробляти. Цього можна уникнути, якщо є можливість обрати спосіб реалізації завдань з урахуванням довгострокового плану розвитку.

Можна знизити вартість доопрацювання сайту шляхом відмови від почергової постановки дрібних завдань. Ви можете послідовно ставити невеликі завдання, виконання яких потрібно по одній годині. Або ви можете зібрати такі завдання в один пакет, наприклад з 10 завдань. На такому обсязі роботи у розробника вже з'являються способи оптимізації робочого процесу. До того ж, зникає потреба проводити оновлення сайту після кожної доробки. Завдяки пакетній постановці завдання, на десятигодинному пакеті завдань вже можна заощадити 2-3 години, а отже, і скоротити 20-30% вартості робіт.

У середньому термін актуальності CMS становить 3-5 років. Протягом цього часу замовник може вкладати у технічний розвиток сайту великі суми.

Що ж робити, коли ваш двигун застаріває? Невже все потрібно починати спочатку на новому движку?

На жаль, дуже часто саме так і відбувається. Ось тільки в цьому немає потреби. Правильніше робити доробки сайту максимально, наскільки це можливо, відірвано від базового двигуна. Це робиться для того, щоб максимально легко можна було перенести ці доробки на інший двигун. Звичайно, перенесення доробок на новий двигун не можна зробити без адаптації функцій під нього. Але адаптація - це не написання всього заново. Залежно від того, наскільки сильно функція була переплетена з особливостями попереднього двигуна, обсяг роботи з адаптації може бути різним. Мова може йти про 20-30% вартості функцій на модернізацію, але іноді може йтися і про 50-70% переробки. У поодиноких випадках, така модернізація взагалі не матиме сенсу, але на практиці, при оновленні двигуна можна заощадити значні суми, переносячи функціонал, а не роблячи його заново. Але для цього цей функціонал з самого початку повинен створюватися з акцентами на мінімальну прив'язку до двигуна. Це може означати, що сайт має мати окрему адмінку для управління "незалежним" функціоналом.

Які сайти не варто доопрацьовувати?

Не слід доопрацьовувати сайти, які використовують застарілі технології.

Може застаріти не тільки двигун сайту, старіють і версії мов програмування.

Що це означає на практиці?

Після виходу нових версій, старі поступово знімають із підтримки, а це означає, що перестають випускатися оновлення безпеки та версії набувають статусу вразливих.

Теоретично сайт може більше 10 років працювати без проблем у такому стані. Але ймовірність того, що його буде зламано, значно підвищується, що ставить під сумнів рентабельність доопрацювання вразливої системи.

У цих випадках потрібно вже не доопрацювання, а переробка сайту.

Замовити доопрацювання сайту

Хочете зробити ваш сайт ще кращим та ефективнішим? Зверніться до студії WEB ROOM для замовлення доопрацювання вашого веб-ресурсу! Ми готові перетворити ваші ідеї на реальність і підняти ваш сайт на новий рівень.

Ми пропонуємо широкий спектр послуг із доопрацювання сайтів: від покращення дизайну до оптимізації функціональності. Незалежно від того, чи потрібно вам додати нові функції, покращити інтерфейс або оптимізувати сайт для пошукових систем, ми зробимо все можливе для досягнення ваших цілей.

Щоб замовити доопрацювання сайту, зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Не пропустіть шанс покращити свій веб-проект за допомогою команди професіоналів! Зв'яжіться з нами сьогодні і дайте вашому сайту той імпульс, на який він заслуговує.

FAQ

Як ми доопрацьовуємо сайти?

Ми намагаємось робити доробки сайту з мінімальним втручанням у ядро ​​системи. Також ми намагаємося не робити новий функціонал частиною існуючої системи, щоб функціонал можна було перенести на інший сайт при зміні двигуна.

Доробка сайту на «Самописному» двигуні

Ми працюємо із «самописними» системами. Але у кожному окремому випадку потрібно дивитися на код такого сайту.

Як ми пришвидшуємо сайти?

У нас багато напрацювань та досвіду щодо прискорення сайту на стороні сервера та зниження часу відповіді сервера (без серверного кешування). Ми можемо оптимізувати базу даних і код "повільних" функцій, а також є більш радикальні заходи, за допомогою яких ми можемо досягти часу відповіді сервера 50-100 мс, практично на будь-якому двигуні.

Скільки часу зазвичай займає доопрацювання сайту?

Час, необхідний для доопрацювання сайту, залежить від обсягу та складності змін, але зазвичай процес займає від кількох днів до кількох тижнів.

У чому різниця між доробкою та модернізацією сайту?

Доробка сайту часто означає додавання нового функціоналу, тоді як модернізація покликана оновити сайт та підтримати його в актуальному стані.

Залишилися питання?

Якщо ви хочете отримати консультацію або дізнатися трохи більше про наші послуги, будь ласка, напишіть нам, і хтось із нашої команди зв'яжеться з вами найближчим часом.