Перенесення сайту на VPS

VPS (Virtual Private Server) - віртуальний виділений сервер, його також називають VDS (Virtual Dedicated Server). Фізичний сервер (DS) програмним шляхом розбивають на кілька віртуальних серверів і кожному віртуальному комп'ютеру доступна певна частина потужностей фізичного сервера. VPS - оптимальний вибір для розміщення переважної більшості веб-ресурсів.

Розміщення або перенесення сайту на VPS – завдання досить просте. Але якщо сайт не просто повинен працювати, а повинен працювати добре, то в питанні розміщення сайту на VPS з'являється безліч нюансів, починаючи від вибору постачальника послуг і закінчуючи налаштування сервера. І ми будемо раді допомогти вам вирішити ці завдання.

Перенесення сайту на VPS

При перенесенні сайту на VPS вам знадобляться такі послуги

Вибір постачальника

Вибір постачальника послуг - дуже важливий етап підготовки до переїзду, особливо якщо ваш проект нестандартний і вимагає спеціальних пропозицій закордонних постачальників.

Ми можемо надати допомогу у цьому питанні. Ми зробимо аналіз та надамо рекомендації.

Якщо ви хочете вибрати постачальника самостійно, ознайомтеся з нашими рекомендаціями на цю тему "Як вибрати VPS"

Вартість
Вартість цієї послуги залежить від того, скільки пропозицій ви хочете мати на вибір та від необхідної глибини аналізу (вивчення пропозицій та відгуків; спілкування з техпідтримкою; тестування серверів).
Налаштування сервера

З базовими налаштуваннями, операційна система сервера менш продуктивна ніж хостинг. Тому сервер потребує налаштувань.

Налаштування сервера - не шаблонний захід. Деякі параметри необхідно підбирати шляхом перебору для того, щоб досягти оптимальної швидкості роботи саме вашого двигуна сайту на сервері.

При розвитку проекту, налаштування варто періодично оновлювати.

Вартість
Вартість налаштування сервера - 130 USD
Розміщення сайту на VPS

Для розміщення сайту на VPS, необхідно скопіювати сайт із поточного сервера та розгорнути його на новому. Складність цього процесу залежить від розміру та кількості файлів сайту та наявності на сервері достатньої кількості вільного місця, щоб сформувати архів із файлами. Також процес може ускладнити великий обсяг бази даних, за якого не працюють стандартні інструменти експорту-імпорту.

Вартість
Вартість розміщення сайту на VPS - від 40 USD
Тестування сайту на новому сервері

Під час налаштування сервера підключається ряд стандартних служб. Але сайт може вимагати наявність нестандартних служб, і без них деякі функції можуть не працювати. Тому потрібно ретельне тестування, щоб переконатися, що всі функції працюють або що необхідне підключення додаткових служб.

Вартість
Вартість тестування залежить від складності сайту та його функціоналу. Таке тестування власник сайту може здійснити самостійно.
Встановлення панелі керування

На наш погляд, встановлення панелі керування на VPS не бажане.

Будь-яке ПЗ, яке встановлюється на сервер і панель керування зокрема, забирає частину ресурсів сервера. Більш менш нормальні панелі керування - платні.

З огляду на вищезгадане варто чітко розуміти, навіщо вам панель керування. Зазвичай, панель керування використовують для керування ftp-аккаунтами та для створення резервних копій.

Для керування ftp-акаунтами або іншими рідко необхідними можливостями можна звернутися до адміністратора сервера або розробника. Сервером можна керувати без панелі керування через спеціальний термінал.

Процес резервного копіювання варто автоматизувати або делегувати.

Можна сказати, що панель керування потрібна тільки якщо у вас немає адміністратора сервера і немає автоматизації.

Вартість
Встановлення панелі керування на VPS коштує 40 USD (+ вартість самої панелі керування).
Резервне копіювання

Резервне копіювання – запорука безпеки вашого проекту. Дуже важливо дотримуватися правил створення та зберігання копій.

Частота резервного копіювання повинна залежати від частоти оновлення сайту. У випадку інтернет-магазину копії варто робити щодня, щоб не втратити останні замовлення.

Зберігати копії варто окремо від сайту. Щонайменше на іншому сервері, а бажано навіть в іншому місті. Це робиться для того, щоб убезпечити копії при знищенні сервера сайту внаслідок природних катаклізмів, війни або банальної пожежі.

У вас мають бути щонайменше по одній копії за кожен місяць існування сайту, по дві копії на місяць за останній рік, по одній копії на тиждень за останні 4 місяці та щоденні копії за останній місяць.

Процес створення резервних копій слід автоматизувати. Для цього потрібно орендувати окремий сервер з мінімумом обчислювальної потужності та великим дисковим простором. Такий сервер потрібно мінімально налаштувати та написати програму створення копій.

Вартість
Вартість автоматизації резервного копіювання - 70 USD
Підключення SMTP-сервера

Звичайне надсилання листів із сервера часто може призвести до потрапляння листів до СПАМу. Щоб мінімізувати цю можливість, надсилання слід робити через сторонні спеціалізовані сервіси SMTP. Вартість таких сервісів залежить від того, як багато листів на місяць надсилатиметься і при невеликих обсягах відправлення може бути безкоштовним.

Вартість
Налаштування SMTP-сервера коштує 40 USD
Автоподовження SSL-сертифіката

На сайті можна використовувати безкоштовний SSL-сертифікат. Цей сертифікат видається лише на 3 місяці. Для того, щоб не займатися перевипуском сертифікатів кожні три місяці, можна автоматизувати цей процес і забути про ці сертифікати.

Вартість
Вартість автоподовження SSL-сертифіката - 40 USD
Перенесення сайту на VPS

Адміністрування VPS

Ми не можемо запропонувати повноцінного адміністрування сервера з оперативною реакцією 24/7. Але ми можемо запропонувати планові дії з адміністрування сервера, які дозволяють мінімізувати можливість виникнення критичних неполадок на стороні сервера.

Моніторинг навантаження на сервер

Зі зростанням відвідуваності зростає навантаження на сервер. Коли на сервері закінчуються вільні обчислювальні ресурси, сервер починає гальмувати. Важливо вести моніторинг навантаження, щоб вчасно вжити необхідних дій (збільшення ресурсів або оптимізація коду) та не дозволити серверу піти у відмову. Також моніторинг може допомогти виявити атаку на сервер.

Вартість
Вартість моніторингу – 300 USD на рік
Аудит налаштувань сервера

Якщо ви не впевнені в оптимальності налаштувань вашого сервера, ми можемо провести аудит та коригування налаштувань.

Аудит налаштувань варто періодично проводити на будь-якому сервері, якщо проект розвивається. Налаштування, які були оптимальні вчора, можуть перестати бути оптимальними завтра.

Вартість
Вартість аудиту налаштувань сервера - 100 USD
Перевстановлення операційної системи сервера

Періодично потрібно оновлювати операційну систему сервера та додаткового програмного забезпечення. Ця процедура триває кілька годин і вимагає відключення сайту на період оновлення та налаштування. Перевстановлення ОС варто проводити не рідше ніж раз на три роки.

Вартість
Вартість перевстановлення ОС - 130 USD
Менеджмент резервних копій

Якщо налаштовано автоматичне резервне копіювання, слід стежити за тим, щоб диск з резервними копіями не переповнився, інакше нові копії не запишуться. Необхідно видаляти непотрібні копії з урахуванням вибраної схеми зберігання. А також варто переносити старі копії на локальні носії для подальшого зберігання.

Вартість
Вартість послуги від 300 USD на рік та залежить від розміру сайту
Позачерговий аналіз сервера

Такий аналіз проводиться внаслідок виникнення явних неполадок сервера, які можуть проявитися внаслідок атаки чи злому сайту чи інших непередбачених причин.

Вартість
Вартість позачергового аналізу – 40 USD на годину
Перенесення сайту на VPS

Захист від DDoS атак

Сутність DDoS атак полягає в тому, щоб створити на сервер хвилю відвідувань, яка витратить всі обчислювальні ресурси сервера, в результаті чого доступ до сайту буде обмежений або неможливий.

Наскільки DDoS атаки небезпечні?

У атаки можуть бути короткострокові та довгострокові наслідки. Короткострокові наслідки виражаються в тому, що сайт не дає прибутку, якщо люди не можуть на нього зайти. Довгострокові наслідки можуть виражатися в падінні позицій у пошуковій видачі, якщо через атаку ваш сайт кілька днів не доступний і пошуковий робот це помітив.

Але атаки загрожують далеко не кожному сайту. Щоб зрозуміти чому, варто трохи глибше зрозуміти суть атаки.

Припустимо, що є сайт, у якого час відповіді сервер складає 200 мілісекунд. Він розташований сервері з чотирма ядрами, тобто. сервер може паралельно обробляти 4 звернення.

Якщо на наш сайт одночасно зайде 4 користувача, то кожному сервер відповість через 200 мілісекунд. Але якщо одночасно зайде 8 користувачів, сервер почне ставити звернення в чергу і останні з 8 отримають відповідь вже через 400 мілісекунд.

У цьому і полягає суть атаки. Потрібно максимально наростити чергу. Уповільнити час відповіді сервера до 5 секунд буде абсолютно недостатньо, щоб вважати атаку успішною. Потрібно сповільнити щонайменше до 10 секунд. А для цього потрібно 200 відвідувань за кожні 10 секунд. За добу це майже 2 млн відвідувань, а за три доби, відповідно, 6 млн.

Атаки здійснюються різними способами. Найбільш ефективний спосіб – це використовувати людей, а не ботів. Не знаю достовірно, але чув, що в Індії одне відвідування коштує 1 євро цент. За такими розцінками триденна атака коштуватиме 60 000 євро.

Звичайно, атаки за допомогою ботів коштують набагато дешевше, але по-перше вони менш ефективні, а по-друге, це все одно суттєві гроші.

Для того, щоб вашому сайту справді загрожувала серйозна небезпека, вам потрібно мати людей серйозно мотивованих на вашу невдачу.

За весь час нашої практики ми стали свідками лише однієї серйозної атаки на сайт нашого клієнта.

Як захиститись від атак?

Є хмарні служби, які спеціалізуються на захисті.

Варто врахувати, що підключення цих служб до сайту призводять до його уповільнення.

Наскільки цей захист є ефективним?

На це питання дуже складно відповісти. Від слабких атак точно допоможе. Від потужної масштабної атаки не допоможе нічого, прикладом цього може бути робота IT Army з 24 лютого 2022 року, яка за секунди клала навіть фахівців із захисту від атак.

На мій погляд, не варто підключати хмарний захист, доки до вашого сайту не виявили інтерес.

Ще захиститись від атак можна шляхом оптимізації часу відповіді сервера. Чим швидше наш сайт, тим складніше та дорожче його атакувати.

FAQ

Чи потрібно відключати сайт при перенесенні на VPS?

Ні, для перенесення сайту видимого відключення сайту не потрібно

Як довго триватиме перенесення сайту на VPS?

Це залежить від багатьох аспектів. Підготовка до перенесення може тривати кілька днів, але саме перенесення може статися досить швидко.

Які OC ми встановлюємо на сервері?

Ми налаштовуємо сервери під web-проекти. З точки зору безпеки та швидкодії, Windows не підходить для веб-проектів. Ми використовуємо Linux Debian

Який веб-сервер ми використовуємо?

Ми використовуємо веб-сервер Aapache. Ми також можемо встановити NGINX, але ми не маємо компетенцій для його тонкого налаштування.

Залишилися питання?

Якщо ви хочете отримати консультацію або дізнатися трохи більше про наші послуги, будь ласка, напишіть нам, і хтось із нашої команди зв'яжеться з вами найближчим часом.