У наш пакет послуг з перенесення сайту на VPS входять такі роботи:

 • Консультації та рекомендації щодо вибору постачальника послуг
 • Налаштування сервера
 • Перенесення сайту

Весь процес займає від 4 до 7 днів і коштує 150 USD

Про що йдеться?

Давайте спочатку розберемося в тому, що таке VPS і чим він відрізняється від виділеного сервера.

Звичайний виділений сервер (DS, Dedicated Server) – це по суті окремий комп'ютер, на якому Ви можете розмістити свої сайти. Сайти, розміщені на виділеному сервері, користуються всіма ресурсами «заліза» (дисковий простір, оперативна пам'ять та процесор) цього комп'ютера.

VPS (або VDS) – це віртуальний виділений сервер (Virtual Private Server або Virtual Dedicated Server). Фізичний сервер програмним шляхом розбивають на віртуальні комп'ютери та кожному віртуальному комп'ютеру доступна лише певна частина потужностей фізичного сервера.

Тобто. вибір між DS та VPS полягає у визначенні необхідної кількості ресурсів для Вашого сайту.

Оскільки сайт переносять на VPS з хостингу, давайте розберемо і це поняття для розуміння відмінностей.

Фактично, хостинг – це послуга розміщення сайту на сервері. Начебто все як і з VPS і DS. Але у хостингу є низка особливостей, що відрізняють його від VPS. Наприклад:

 • На хостингу виділяється дуже мало процесорних ресурсів
 • У сайту на хостингу немає виділеної ip-адреси (якщо ця послуга не замовлена ​​окремо). Якщо Ваші сусіди по серверу займатимуться чорним просуванням або іншою діяльністю, яку пошукові системи вважають неприйнятною, то штрафні санкції від пошукових систем (у вигляді зниження позицій або виключення з пошуку) можуть бути накладені на всю IP-адресу.
 • Якщо Ваші сусіди по серверу будуть витрачати більше виділених ним ресурсів, Ваш сайт може почати гальмувати
 • Хостинг не можна професійно налаштовувати для свого ресурсу, на відміну VPS. Зазвичай доступна до налаштування дуже невелика кількість параметрів або нічого.
 • Є також багато програмних обмежень, які хоч і рідко, але можуть значно ускладнити роботу.

Коли потрібно переходити на VPS/DS?

На VPS потрібно переходити, коли ресурсів хостингу стає недостатньо для нормальної роботи сайту. Ця необхідність закономірна для будь-якого ресурсу, що розвивається. Чим більше відвідуваність сайту, тим більше навантаження на сервер, і в якийсь момент ресурсів хостингу Вам не вистачатиме.

Однак не завжди граничне навантаження на хостинг говорить про необхідність переїзду на VPS. Підвищення навантаження може бути пов'язане з активністю ботів на сайті, повільними запитами сайту до бази даних, активністю шкідливого коду після злому та ін.

Як визначити, що навантаження виросло органічно, а не внаслідок помилок і аномалій?

Найнадійніше – провести технічний аудит. Але найпростіший спосіб – це переконатися в тому, що навантаження на сервер зростало пропорційно відвідуваності.

Якщо переїзд на VPS таки необхідний, то що потрібно знати про нього і на що звертати увагу при виборі постачальника послуг?

 • На VPS часто немає адміністраторів сервера та техпідтримки, а якщо є, то за окремі гроші. Тому Вам потрібно мати контакти людей, які зможуть допомогти у разі виникненні проблем.
 • На VPS зазвичай немає послуг резервного копіювання, а якщо є, то вони зберігаються дуже недовго. Тому треба подбати про резервне копіювання самостійно. Докладніше про це можна почитати в описі послуги «Підтримка сайту на VPS»
 • У більшості випадків Вам запропонують інсталяцію базового програмного забезпечення на сервері. Але, як правило, воно налаштоване так погано, що VPS стає менш продуктивним, ніж хостинг. Тому Вам знадобляться фахівці, які зможуть грамотно налаштувати сервер.
 • Захист від DDOS-атак.
  Що таке DDOS-атаки? Якщо сильно спростити, це цілеспрямовані атаки ботів або людей на Ваш сайт з метою створення позамежного навантаження на сервер і, як наслідок, його відмови (що називають падінням сервера). Такі атаки можуть тривати від півгодини до кількох днів.
  У більшості постачальників послуг VPS такий захист не передбачений. Якщо захист Вам потрібний, то краще вибирати VPS із захистом або користуватися сторонніми хмарними сервісами для захисту. Хмарні сервіси більш ефективні від атак, ніж рішення на рівні провайдера, проте вони дають уповільнення сайту і можуть дати негативний ефект для пошукових систем.
  Але варто пам'ятати, що абсолютного захисту від DDOS не існує.
 • Які параметри сервера потрібно вибирати?
  Якщо Ви досягли граничного навантаження на хостингу або навіть перевищили його, то ось перелік мінімальних технічних вимог для VPS:
  • RAM (оперативна пам'ять) – від 2Гб
  • CPU (процесор) – 2x3000MHz
  • SSD або HDD (тип жорсткого диска істотно впливає тільки на дуже великі сайти) – вибирається залежно від обсягу сайту, але у Вас має бути мінімум триразовий запас вільного місця (в основному для створення копій сайту та архівації файлів)