VPS – віртуальний виділений сервер. По суті це комп'ютер, який програмним шляхом розбитий на кілька повноцінних віртуальних комп'ютерів. VPS передбачає гарантоване отримання тих ресурсів, за які ви заплатили та повний контроль над сервером, включаючи встановлення операційної системи, налаштування сервера та встановлення додаткових корисних утиліт, наприклад для аналітики.

VPS – найоптимальніший вибір для розміщення web-ресурсів. Якщо порівнювати його зі звичайним хостингом, то мінуси VPS теж є. VPS дорожче за хостинг. Не всі VPS самі роблять резервні копії, а якщо роблять, зберігають не довго. Техпідтримка відповідає за те, щоб сервер фізично працював і не повинна реагувати на програмні проблеми сервера, але іноді техпідтримка допомагає і в ряді тонких нюансів. Зручність панелі керування деяких хостингів може бути набагато вищою, ніж панелі керування, які можна поставити на VPS.

VPS

Які параметри VPS вибрати?

Відповідь на це питання дуже залежить від конкретного проекту. Тим не менш, ми можемо надати деякі орієнтири.

Процесор

Нас цікавлять два параметри процесора: тактова частота та кількість ядер (обчислювальних потоків).

Частота відповідає за швидкість обчислень. Чим вища частота, тим швидше працюватиме сайт. Рекомендуємо вибирати частоту 3 гГц та вище.

Кількість ядер відповідає за те, скільки обчислень може проводитись паралельно. Якщо ви запускаєте новий проект, то двох ядер на старті буде достатньо. Якщо ви переїжджаєте з хостингу, на якому вам вже критично не вистачає ресурсів, то швидше за все вам знадобиться мінімум 4 ядра.

Оперативна пам'ять

Більшість проектів буде достатньо 2 Гб оперативної пам'яті.

Дисковий простір

Об'єм диска варто підбирати таким чином, щоб у вас завжди залишалося щонайменше стільки ж вільного місця, скільки займає ваш сайт.

Це потрібно для того, щоб була можливість створити архів із файлами сайту. Це може сильно допомогти при виникненні проблем на сайті та необхідності оперативно зробити копію сайту.

Не заархівовані файли можуть завантажуватись дуже довго. Великі сайти можуть завантажуватись більше доби. І якщо в цей час станеться найменший збій мережі, то все доведеться починати спочатку.

Перенесення сайту на VPS

Вибір пропозиції

При виборі пропозиції потрібно бути дуже уважним, щоб купити не те, що потрібно.

Звертайте увагу на назву послуги. Вам потрібен VPS (віртуальний приватний сервер) або VDS (віртуальний виділений сервер), Що одне і теж. З обережністю поставтеся до дописаних букв. Наприклад, eVPS або kVPS або інші зайві літери. З того, що нам траплялося в подібному контексті, йшлося про непомірно дорогий хостинг. Тобто. немає жодної можливості встановлювати софт та настроювати сервер.

У реченні може бути не повна інформація про процесор. Можливо написано кількість ядер без частоти. А може бути написана сумарна частота частота всіх ядер 24 гГц і не ясно, чи це 24 ядра по 1 гГц або 8 ядер по 3 гГц або інші варіанти. У таких ситуаціях варто уточнити у техпідтримки інформацію щодо процесора. Але найчастіше, там де інформація до ладу не вказана, процесори слабкі.

Будь-який постачальник послуг матиме стандартні конфігурації під тарифні плани. У таких конфігураціях, зі зростанням тарифу, зростають і всі ресурси. І це часто не вигідно. Вам може знадобитися 8 ядер процесора, але мінімальна кількість оперативної пам'яті і дискового простору. Але Вам доведеться платити максимум за всі ресурси. Але деякі компанії мають конфігуратор, в якому можна зібрати свою конфігурацію і платити тільки за необхідні ресурси.

Також варто звертати увагу на розташування серверів. Якщо аудиторія вашого сайту знаходиться в одній країні, то сервер варто брати в цій країні. Так ви мінімізуєте час на проходження сигналу між сервером та користувачем. І пошуковим системам буде простіше зрозуміти для якої аудиторії показувати сайт. Якщо ваш проект міжнародний, постарайтеся вибирати сервер в центрі географії проекту, а не на краю.

Якщо Вам потрібні конкретні рекомендації, ми свій вибір зупинили на Харківській компанії XServer. У них хороші процесори, є конфігуратор серверів та краща тех. підтримка, що ми зустрічали. І при цьому приємна цінова політика. Ми вже багато років розміщуємо там свої ресурси та ресурси клієнтів, і жодного разу у нас не виникало до них претензій.

Выбір VPS

На VPS вам знадобиться

Налаштування сервера

Якщо сервер не налаштовувати, сайт може працювати на ньому гірше ніж на хостингу. Немає єдиного шаблону правильних налаштувань сервера, в більшості випадків налаштування підбирають методом перебору.

Панель керування

Якщо ви хочете самостійно адмініструвати свій сервер, вам може знадобитися панель керування для створення ftp-акаунтів і резервних копій. Панель керування потрібно оплачувати додатково.

Панель керування не обов'язково має бути на сервері. Керувати сервером можна через термінал текстовими командами. Звісно, ​​це має робити фахівець. Швидше за все, основна причина брати панель керування – це для можливості робити резервні копії. Але процес резервного копіювання можна автоматизувати, а інші дії просити зробити розробника.

Резервне копіювання

Щоб налаштувати автоматичне резервне копіювання, потрібно мати місце, куди зберігати копії. В ідеалі, це має бути інший сервер з мінімумом обчислювальних ресурсів та великим дисковим простором. Щоб сервер із резервними копіями не переповнився, на нього потрібно періодично заходити та видаляти застарілі копії.

Або весь процес резервного копіювання і зберігання копій можна делегувати розробнику.

SMTP сервер

Для надсилання листів із сайту, варто використовувати SMTP-сервер, щоб мінімізувати потрапляння листів до спаму. Існує багато постачальників послуг SMTP-сервера. Якщо листів із сайту надсилається не багато, то ці послуги можуть бути безкоштовними.

Моніторинг доступності сервера

Є служби, які можуть моніторити доступність вашого сайту та надсилати вам повідомлення, якщо сайт буде недоступним. Вартість такого обслуговування залежить від частоти моніторингу.

Автоподовження SSL-сертифіката

Для сайту можна використовувати безкоштовний SSL-сертифікат, але, на жаль, він видається лише на 3 місяці. Для того, щоб не займатися регулярно продовженням сертифікату вручну, цей процес можна автоматизувати та забути про нього.