У цій статті ми прокоментували найбільш поширені помилки наших замовників, які виникають у них при виборі двигуна для сайту.

Популярна система – значить хороша.

Дуже часто замовники при виборі двигуна для сайту звертаються до рейтингів двигунів, вважаючи, що популярне – означає хороше. Це помилка. Популярність двигуна забезпечує маркетинг і можливість роботи розробників з низькою кваліфікацією (яких більшість).

Самописний двигун ніхто не зможе підтримувати та доопрацьовувати, крім його автора.

Якщо код двигуна відкритий, його зможе обслуговувати будь-який досвідченний програміст. Так, він буде коштувати дорожче, і шукати його потрібно не на біржах, на яких середній чек за завданням ndash; 20 USD. Але якщо для Вашого проекту знадобилася унікальна система – то, витрати на його утримання будуть виправдані.

Популярні двигуни з відкритим кодом постійно ламають.

Так, популярні двигуни більш схильні до загрози злому, адже знайшовши вразливість у популярному двигуні, «хакери» отримують доступ до величезної кількості сайтів, що працюють на цьому двигуні. Але автори популярних систем добре стежать за цим та регулярно випускають оновлення безпеки.

У більшості випадків злому в нашій практиці, взлом відбувається не через сам двигун, а через його сторонні доповнення (плагіни) або через недбале ставлення адміністраторів сайту до питання безпеки: створення простих паролів, неконтрольована роздача доступів, збереження логінів та паролів у пам'яті програм на незахищених комп'ютерах.

Платні двигуни пошукові системи люблять більше.

Пошукові системи люблять якісні сайти, а саме – компактний та швидкий код, а також релевантний та унікальний контент. А про те, платили Ви за двигун чи ні, пошукові системи не знають.

Є ідеальна CMS.

CMS – це завжди компроміс між вирішенням основних завдань розробників двигуна, а саме: технічна якість, SEO-підготовка, зручність управління, необхідна компетенція для роботи та складність (вартість) реалізації.

Так, наприклад, для того, щоб зменшити необхідний рівень компетенції спеціаліста для роботи з CMS, неминуче доведеться зменшити якість деяких функцій, а для того, щоб зробити управління зручнішим, доведеться витратити більше часу на реалізацію.

Тому ідеалу в принципі бути не може, через суперечливість розв'язуваних завдань. Але можна спробувати вибрати оптимальний баланс цих компромісів для конкретного проекту.