Нещодавно я займався моніторингом цін на розкрутку сайтів і задумався про те, скільки може коштувати природне просування сайту.

Для початку давайте розберемося в тому, що таке розкрутка сайту. Розкрутка – це комплекс робіт, що дозволяє обдурити пошукові системи та показати їм, що Ваш сайт набагато кращий і більш статусний, ніж це є насправді.

Розкрутка сайту – це досить складний та дорогий процес. До того ж пошукові системи намагаються боротися зі штучним поступом. І іноді сайти, які роками вкладали гроші в розкручування, втрачають свої позиції або навіть потрапляють під фільтри пошукових систем.

Як же цього уникнути?

На мій погляд, варто розглянути варіант природного просування сайту, а для цього потрібно розуміти, за якими критеріями пошукові системи оцінюють сайт.

Критеріїв цих сотні і більшість з них не розголошують. Але є 6 основних критеріїв, які впливають на позиції сайту у пошуковій видачі.

1 Унікальність

Всі тексти на сайті повинні бути унікальними. Пошуковий робот ніколи не вважає хорошим сайт з плагіатом

2 Оптимізація

SEO оптимізація допомагає зрозуміти пошуковому роботу суть та призначення Вашого сайту і це сильно піднімає сайт у пошуковій видачі

3 Релевантність

Тексти повинні відповідати своїм заголовкам та тегам, під які оптимізована сторінка.

4 Частота оновлення та додавання контенту

Чим частіше оновлюється сайт, тим краще. Якщо на сайті довгий час нічого не змінюється, пошукові системи можуть вирішити, що сайт кинутий.

5 Відвідуваність та поведінковий фактор

Висока відвідуваність та хороші поведінкові фактори (час перебування на сайті, глибина перегляду, активність тощо) кажуть пошукачам про те, що сайт популярний та цікавий.

6 Цитованість

Якщо Ваш сайт унікальний, цікавий, корисний для людей, то користувачі будуть про нього писати в мережі, пересилати посилання, згадувати в соціальних мережах

Для того, щоб реалізувати все Вище перераховане знадобиться:

  • добрий копірайтер, який писатиме 1-2 статті на тиждень
  • seo оптимізатор, який оптимізує ці статті
  • високий рівень юзабіліті сайту

Це невеликі витрати і в багатьох сферах вкладати гроші в природне просування буде вигідніше, ніж у розкрутку сайту.