Текст цієї статті втратив актуальність, оскільки описує роботу попередніх версій PageSpeed Insights. Про актуальну версію читайте у статті "PageSpeed Insights - як читати дані і чи можна їм вірити?"


PageSpeed

Все частіше ми стикаємося з вимогами seo-шників усувати зауваження, які видає автоматичний інспектор PageSpeed ​​Insights.

На жаль, мало хто розуміє, що це за інструмент і що робити із зауваженнями, які він видає.

Отже, що таке PageSpeed ​​Insights?

Існує міф, що це офіційний інспектор Google.

Цей ресурс є частиною проекту Google developers, однак не є офіційною оцінкою.

Це чітко описано у FAQ, який, на жаль, не перекладено російською мовою – тому, мабуть, вітчизняні seo-фахівці про неї і не знають:

https://developers.google.com/speed/docs/insights/faq

PageSpeed ​​Insights був розроблений «на підставі рекомендацій постів та статей веб-розробників спільноти» (“Many of the rules used by PageSpeed ​​Insights повідомити про помічники з blog posts and articles published by developers in the web community”).

Виконання рекомендацій може пошкодити сайту, що прямо і відверто написано в цьому FAQ: PageSpeed– інструмент для вимірювання продуктивності, його рекомендації упереджені та можуть зашкодити окремому сайту. Ви самі повинні оцінювати ці рекомендації та приймати рішення про компроміси між функціональністю, швидкістю та дизайном.

“Since PageSpeed ​​is a performance optimization tool, its recommendations are biased in favor of speed (...) наші suggestions might be restrictive for an individual web site. Ви вважаєте tradeoffs for your own application (...)”

Проте це не говорить про те, що цей сервіс не потрібно використовувати. Це говорить про те, що використовувати його потрібно з розумом – потрібно розуміти, що означає кожне зауваження, чи можна і чи потрібно його усунути і які результати це дасть.

Інспектор PageSpeed ​​Insights дає зауваження щодо швидкості роботи сайту та зручності перегляду на мобільних пристроях.

На жаль, зауваження щодо зручності, до зручності не відносяться. У цьому розділі покажуть зауваження щодо порушення технології верстки під мобільні пристрої в цілому. Але реальна зручність користування сервіс не оцінює.

Якщо є зауваження в цьому розділі, це говорить про неякісну роботу верстальника або адміністратора сайту.

До речі, Google може виключити або знизити в пошуковій видачі на мобільних пристроях сайти, які не оптимізовані для мобільних пристроїв.

Щодо зауважень із розділу за швидкістю, то ці зауваження я б розбив на дві групи:

 1. Зауваження, а точніше одне зауваження: «Скоротіть час відповіді сервера» дуже важливо усунути.
  Що таке час відповіді сервера? Це час, за який після команди користувача відкрити певну сторінку на сервері відбувається виконання всіх команд програмного коду, збирання інформації з бази даних, формування html сторінки, яку відобразить браузер, та передача її користувачеві.
  Цей параметр впливає на позиції в пошуковій видачі. На сайті https://moz.com/blog/how-website -speed-actually-impacts-search-ranking наведено результати досліджень, що доводять це, а також спростування гіпотези про вплив на позиції часу завантаження зображень, стилів та інших супутніх сторінок файлів.
  Googleвважає, що час відповіді сервера має становити менше ніж 200 мс. Якщо завантаження вашого сайту потребує менше часу, то сервіс не покаже зауваження і не покаже час завантаження Вашого сайту. Хоча якщо ваші сторінки завантажуються за 150 мс, ви можете покращити цей показник до 30-50 мс.
 2. До другої групи я відношу всі інші зауваження. Ці зауваження відображають не швидкість, а використання технологій, які теоретично можуть прискорити роботу сайту. Тобто. Зауваження можуть бути у дуже швидко працюючого сайту, і їх може практично не бути у дуже неквапливого ресурсу. Хочу зазначити, що сучасний сайт не може обійтися без зауважень, оскільки система пред'явить зауваження до всіх підключених скриптів, у тому числі google analytics, оскільки ми не можемо впливати на налаштування серверів Google та інших сервісів.
  Ці зауваження також відображаються на загальної швидкості завантаження сайту (але, як зазначено вище, це не впливає на позиції сайту), але ця швидкість вже важлива для людей – тобто, як довго користувач чекатиме на відкриття Вашого сайту?
  Я рекомендую виконувати зауваження щодо включення Gzip стиснення та використання кешу браузера.
  Не рекомендую виконувати «Видалить код JavaScript і CSS, що блокує відображення верхньої частини сторінки», оскільки виконання цієї рекомендації часто призводить до неправильного завантаження та функціонування сайту.
  Інші зауваження слід оцінювати за рівнем ефективності, якщо виконання скоротить Вам пару кілобайт, то можна і пропустити таке зауваження, а якщо у Вас, наприклад, дуже об'ємні зображення, то подумайте про людей, які чекатимуть на їх завантаження на телефоні, через мобільний інтернет і виконайте рекомендації.

Який ми можемо зробити висновок?

PageSpeed ​​Insights – це інструмент технічного аналізу сайту, який вказує на можливі помилки, пропущені розробниками, але не є інструментом, що відображає думку Google про ваш сайт.